ŞİRKET PROFİLİ


Plastik sektöründe 10 yıldır faaliyet gösteren konusunda uzman kadrosu ile Aksaray ilinde antisplit (yüksek dolgulu) masterbatch üretimi gerçeklestirmektedir. Semerkand Plastik Filler Compound ile tüketici ihtiyaçlarına cevap verirken, gelisen teknolojiyi takip ederek yenilikleri kalitesiyle birlestirmistir. Firmamız ileri teknoloji ekstruder hatlarına sahiptir.

Semerkand Plastik ürün yelpazesi içerisinde herhangi bir geri dönüsüm malzemesi kullanılmadıgı gibi sektörde isim yapmıs kaliteli hammaddeleri kullanarak kaliteli ve mukavemeti yüksek ürünler üretmektedir.

6500 m² kapalı alana sahip tesislerinde aylık ortalama 2500 ton üretim kapasitesi ile çalısmakta olup üretimin %35’ini ihraç etmektedir. Ürün kalitesinden ödün vermeyen Semerkand Plastik, ileri teknoloji laboratuvar test cihazlarına sahip olup deneyimli kadrosu ve Ar-Ge bölümü ile verimliligini ve kalite sürekliligini arttırarak müsteri odaklı çalısır. Ürünlerimiz analiz sertifikaları ile standartlara uygun olarak müsterilerimize teslim edilir.

Firmamız ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, ISO/IEC 27001:2005, GMP/ISO 22716 ve ISO 10002:2004 standartları gereğince kurulmuş olup var olan sistemi korumak ve geliştirmek, çevreye yasaların üzerinde bir titizlikle önem vermek için kalite kontrol sistemini kullanmaktadır.